Pradžia
en ru

Naujienos

2002-ieji - rekordinio elektros eksporto metai

Vilnius, sausio 3 d. 2002-aisiais AB “Lietuvos energija” pasiekė visišką pastarojo dešimtmečio elektros eksporto rekordą – per metus užsienio rinkose realizavo 6,8 mlrd. kWh elektros energijos. Lyginant su 2001 m. bei 2000 m. AB "Lietuvos energija" elektros energijos eksportas išaugo atitinkamai 1,6 ir 4,6 karto - per 2001 m. buvo eksportuota 4,161 mlrd. kWh, 2000 m. - tik 1,478 mlrd. kWh.
 
Praėjusiais metais 3,055 mlrd. kWh patiekta į Baltarusiją, 2,311 mlrd. kWh - į RF Kaliningrado sritį, 977 mln. kWh - į Latviją, 127 mln. kWh - į Estiją ir 318 mln. kWh patiekta į Lenkiją. AB “Lietuvos energija” įgyvendino vieną svarbiausių Lietuvos energetikos sistemos uždavinių – užtikrino maksimalų Ignalinos atominės elektrinės pajėgumų panaudojimą iki 1-ojo reaktoriaus uždarymo 2004 metais.
 
2002 m. metų gruodį AB “Lietuvos energija” eksportavo net 1,1 mlrd. kWh elektros energijos. 677 mln. kWh elektros energijos patiekta į Baltarusiją, 260 mln. kWh – RF Kaliningrado sritį, 88 mln. kWh – į Latviją, 6,4 mln. kWh – į Estiją ir 63 mln. kWh - į Lenkiją.
 
“Visus metus dirbome itin sunkiai, įtemptai ir atsakingai. Tai, jog mūsų sutelktos pastangos pasiteisino įrodo ir įspūdingas eksportuotų kilovatvalandžių skaičius”, - teigia AB “Lietuvos energija” generalinis direktorius Rymantas Juozaitis. Pasak jo, 2002-aisiais pirmą kartą per nepriklausomybės laikotarpį visa energetikos sistema dirbo itin efektyviai, buvo išnaudotas visas įmanomas šalies elektros gamybos potencialas eksportui. “Visiškai pakeitėme įsisenėjusias elektros energijos eksporto tradicijas - mėnesio eigoje atsiradus nors ir menkam papildomos energijos kiekiui, tą pačią dieną stengėmės jį parduoti ir gauti maksimalią naudą visai energetikos sistemai. Per šiuos metus išties tapome lanksčiais elektros energijos eksportuotojais, o ne vien jos tiekėjais”,- pažymi AB “Lietuvos energija” vadovas.
 
Pasirašius ilgalaikes bendradarbiavimo sutartis su Rusijos bendrovės RAO “JES Rossii” dukterine įmone “Inter RAO JES” bei Estijos bendrove “Narva Elektrivork” Ignalinos atominei jėgainei užtikrintas stabilius visos jos pagaminamos elektros pardavimas iki 2004 metų pabaigos – kol tik bus ką eksportuoti. Ilgalaikę sutartį AB “Lietuvos energija” ketina pasiūlyti ir Latvijai.
 
Bendradarbiaujant su “Inter RAO JES” užtikrintas visiškas atsiskaitymas už parduotą elektros energiją, netgi eksportuojant ją į tokią probleminę ir nemokią rinką kaip Baltarusija.
““Inter RAO JES” - pats stambiausias mūsų eksporto partneris. Per praėjusius metus šiai kompanijai pardavėme 5,684 mlrd. kWh elektros energijos. Tai sudaro beveik 84% Lietuvos elektros eksporto. Norėčiau pasidžiaugti, kad atsiskaitant už elektros energiją “Inter RAO JES” per visus metus mokėjimo termino nebuvo pažeidusi net vienai dienai”, - teigia R. Juozaitis. Laiku atsiskaito ir AB “Lietuvos energija” partneriai iš Latvijos bei Estijos.
 
AB “Lietuvos energija” optimistiškai pradeda ir 2003 metus. Sausio mėnesį, jei tik leis techninės galimybės, vėl ketinama eksportuoti rekordinį kiekį – net 1,12 mlrd. kWh elektros. 300 mln. kWh planuojama patiekti į RF Kaliningrado sritį, apie 600 mln. kWh - į Baltarusiją, 51 mln. kWh - į Lenkiją, ir atitinkamai 158 mln. kWh bei 6,4 mln. kWh į Latviją ir Estiją. “Belieka palinkėti Ignalinos atominei elektrinei bei visai Lietuvos energetikos sistemai stabilaus ir produktyvaus darbo, o parduoti visą elektros energijos perteklių tikrai sugebėsime”, - tikina AB “Lietuvos energija” generalinis direktorius.
 
Papildoma informacija: Jonas Garbaravičius, Elektros prekybos skyriaus viršininkas tel. (8 5) 278 2237
 
Atstovė ryšiams su visuomene Aurelija Trakšelienė