Pradžia
en ru

Energijos vartojimo efektyvumas

„Ignitis gamyba“ 2018 m. kovo mėn. su Lietuvos Respublikos energetikos ministerija pasirašė Energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą. Taip Bendrovė prisijungė prie energetinio efektyvumo Lietuvoje skatinimo iniciatyvos, kurios tikslas – šviesti ir konsultuoti vartotojus energijos vartojimo efektyvumo klausimais taip padedant vartotojui mažinti energijos vartojimo kaštus bei prisidėti prie energetinio efektyvumo didinimo.

Energijos vartojimo efektyvumas – vis svarbesnis visiems energijos vartotojams. Europos Sąjungoje (ES) taupesnio energetinių resursų vartojimo iššūkis tapo strateginiu tikslu. 2012 m. gruodžio mėn. įsigaliojusioje Energijos vartojimo efektyvumo direktyvoje numatoma, kad ES narės iki 2020 m. elektros energijos vartojimą sumažins 20 proc. 2016 m. lapkričio 3 d. priimtame Lietuvos Respublikos energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatyme numatyti nacionaliniai energijos vartojimo efektyvumo tikslai ir priemonės, kaip prie šio tikslo ketina prisidėti Lietuva.

KAIP ENERGIJOS VARTOJIMO EFEKTYVUMĄ SKATINA „IGNITIS GAMYBA“?

Nuo 2018 m. bendrovė skelbia patarimus elektros ir šilumos energijos bei dujų vartotojams savo svetainėje (juos galite rasti apačioje). Taip pat klientams teikia palyginamąsias energijos vartojimo analizes vartotojų grupėje bei skelbia informaciją apie efektyvų energijos vartojimą leidiniuose ir spaudoje.

Kviečiame parsisiųsti 2018 m. ir 2019 m. „Ignitis gamybos“ išleistas atmintines (pdf formatu), kuriose ne tik pateikti patarimai, kaip efektyviau vartoti elektros ir šilumos energiją, bet ir realių energijos taupymo sprendimų, kuriuos įgyvendino pati bendrovė, pavyzdžiai.

Efektyvaus energijos vartojimo atmintinė 2019 m. (pdf)

Efektyvaus energijos vartojimo atmintinė 2018 m. (pdf)

Informaciją apie efektyvų energijos vartojimą teikėme ir regiono, kuriame susikoncentravę bendrovės klientai, periodinėje spaudoje („Elektrėnų kronikoje“ ir „Elektrėnų žiniose“). Peržiūrėkite 2018 m. gruodį ir 2019 metų gruodį bendrovės iniciatyva spausdintus maketus:

Energijos taupymo patarimai spaudoje 2019 m. (pdf)

Energijos taupymo patarimai spaudoje 2018 m. (pdf)

Pagal susitarimą su Energetikos ministerija,  2020 m. „Ignitis gamyba“ taip pat numato informaciją apie efektyvų energijos vartojimą teikti savo interneto svetainėje, skelbti energijos taupymo patarimus spaudoje ir spaudiniuose, o klientams teikti palyginamąsias analizes vartotojų grupėje. Daugiau informacijos rasite paspaudę šią nuorodą.

Tikimės, kad pateikiamais patarimais bei pasidalinimu patirtimi padėsime savo klientams sumažinti jų suvartojamos energijos kiekį.

AKTUALI INFORMACIJA:

Energijos vartojimo efektyvumas (Energetikos ministerija)

Energiją taupyti verta (Energetikos ministerija)

Energijos vartojimo efektyvumas (Europos Komisija)