Pradžia
en ru

Patarimai šilumos energijos ir dujų vartotojams

  • Izoliuokite vamzdžius, kad vanduo būtų karštesnis! Vamzdžių izoliacija gali sumažinti prarandamos šilumos kiekį, taip pat ilgiau išlaikyti karštą vandenį ir sumažinti vandens šildymui reikalingos energijos kiekį.
  • Sumažinkite patalpos temperatūrą: vienu laipsniu mažesnė patalpos temperatūra šildymo sezono metu leis sutaupyti iki 3-5% energijos šildymui.

  • Ant radiatorių sumontuokite termostatus, geriausia, programuojamus. Nustatykite, kad kambariai nebūtų šildomi arba būtų mažiau šildomi, kai nesate namie ar kambario nenaudojate (pavyzdžiui, dienos metu miegamojo). Iki malonios temperatūros namai tegu sušyla likus pusvalandžiui iki jūsų grįžimo.

  • Nuvalykite dulkes nuo radiatorių ir konvektorių. Dulkės sumažina šilumos atidavimą ir blogina patalpų mikroklimatą.

  • Sumažinkite šilumos nuostolius per ventiliacines sistemas. Pagalvokite, gal optimaliam mikroklimatui palaikyti vertėtų įsirengti rekuperatorių. Šie įrenginiai įsiurbiamą orą pašildo iš patalpų pašalinamo oro energija. Rekuperatorių rinkitės atsakingai, aukštos energetinės, geriausia A, B klasės (vietoje anksčiau naudotų A+++–D klasių pagal energijos vartojimo efektyvumo skalės sistemą naudojamos tik A–G klasės). Šiuolaikiniai rekuperatoriai leidžia susigrąžinti daugiau nei 80% šilumos energijos.

  • Išnaudokite užuolaidas ir žaliuzes. Atidarykite žaliuzes ir užuolaidas dieną, kad prileistumėte šilumos, o naktį uždarykite, kad jos neišleistumėte. Tai ypač aktualu lauko žaliuzėms, kurios saugo ir nuo vėjo.

  • Maistą gaminkite puodą uždengę dangčiu. Taip sutaupysite apie 40 proc. energijos, kurios reikia virimo procesui.

     

Daugiau šilumos taupymo patarimų – šiame puslapyje (Energetikos ministerija)

Daugiau efektyvaus dujų naudojimo patarimų galite rasti atsidarę šią nuorodą („Ignitis“)