Pradžia
en ru

Naujienos

ESO ir „Ignitis gamybos“ akcijas parduoti bus galima ir vėliau

Naujienos

Tarptautinė energetikos bendrovė „Ignitis grupė“ baigė oficialius siūlymus supirkti savo dukterinių bendrovių „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Ignitis gamyba“ akcijas. Tačiau smulkieji akcininkai „Ignitis grupei“ akcijas parduoti galės ir vėliau.

Balandžio 22 dieną baigėsi oficialūs siūlymai, kurių metu „Ignitis grupei“ buvo galima parduoti ESO ir „Ignitis gamybos“ akcijas. Kitas „Ignitis grupės“ planuojamas žingsnis – dukterinių bendrovių privalomi akcijų supirkimai.

„Ignitis grupė“ artimiausiu metu ketina kreiptis į Lietuvos banką dėl privalomo akcijų supirkimo kainos suderinimo, siūlant tokią pačią kainą, kokia už akcijas buvo mokama oficalaus siūlymo metu: už vieną ESO akciją – 0,880 EUR, o už vieną „Ignitis gamybos“ akciją – 0,640 EUR.

Privalomas akcijų supirkimas vyks 90 dienų, kaip numatyta teisės aktuose. Apie privalomą išpirkimą kiekvienas akcininkas bus informuotas registruotu laišku. Pasibaigus 90 dienų terminui, „Ignitis grupė“, atlikusi mokėjimus į akcijų nepardavusių akcininkų depozitinę sąskaitą, įgis teisę kreiptis į teismą dėl nuosavybės teisės į šių akcininkų akcijas perėjimo jai.

Balandžio 30 d. visuotiniuose ESO ir „Ignitis gamybos“ akcininkų susirikimuose bus sprendžiama dėl atitinkamai 0,076 EUR ir 0,056 EUR dydžio dividendų išmokėjimo. Jei dividendų mokėjimui bus pritarta, oficialių siūlymų metu akcijas pardavę investuotojai gaus dividendams prilygstantį priedą prie oficialaus siūlymo kainos. Tuo tarpu investuotojai, akcijas pardavę privalomojo supirkimo metu po teisių apskaitos dienos, gaus dividendus teisės aktų nustatyta tvarka. Taigi, tiek vieni, tiek kiti investuotojai gaus vienodą finansinę naudą.

Oficialių siūlymų metu akcijas pardavę akcininkai taip pat įgavo pirmumo teisę įsigyti „Ignitis grupės“ akcijų pirminio viešo akcijų siūlymo metu. „Ignitis grupė“ planuoja įgyvendinti viešą siūlymą mažmeniniams investuotojams (angl. retail offering). Taigi, privalomo siūlymo metu akcijas parduosiantieji ESO ir „Ignitis gamybos“ smulkieji akcininkai galimybę įsigyti „Ignitis grupės“ akcijų turės vienodomis sąlygomis su kitais rinkos dalyviais.

Oficialūs siūlymai supirkti akcijas įgyvendinti per vertybinių popierių biržą Nasdaq Vilnius, tarpininkaujant SEB bankui.