Pradžia
en

Naujienos

Gegužės 14 d. Elektrėnų komplekse vyko funkcinės pratybos

Naujienos

Šiandien, gegužės 14 d., AB „Ignitis gamyba“ priklausančiame Elektrėnų komplekse vyko Saugumo plano veiksmingumo išbandymo ir civilinės saugos funkcinės pratybos „Ekstremalios situacijos suvaldymas, kilus fizinio ir civilinio saugumo incidentams Elektrėnų komplekse“.  

Pratybose siekta tobulinti pasirengimą ekstremalioms situacijoms, koordinuoti veiksmus su kitomis institucijomis, likviduoti incidentų padarinius bei įvertinti saugumo planų veiksmingumą. 

 

Iš viso pratybose dalyvavo daugiau kaip 200 dalyvių ir 11-ka institucijų: 

 • Lietuvos policijos antiteroristinių operacijų rinktinė „Aras; 
 • Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariatas; 
 • Viešojo saugumo tarnyba; 
 • AB „Lietuvos geležinkeliai“; 
 • Elektrėnų priešgaisrinės gelbėjimo tarnyba; 
 • Vilniaus m. greitosios medicinos pagalbos stotis; 
 • Elektrėnų savivaldybės administracija; 
 • UAB „G4S Lietuva“; 
 • Krašto apsaugos savanorių pajėgos; 
 • Pėstininkų brigada „Geležinis vilkas“; 
 • AB „Ignitis gamyba“. 

Pratybas stebėjo LR Vyriausybės kanceliarijos Nacionalinio krizių valdymo centro (NKVC), AB „Ignitis grupė“,  Policijos departamento bei AB „Litgrid“ atstovai. 

Pratybų eiga – nuo riaušių iki gamybinių veiklų atstatymo 

Funkcinės pratybos vyko pagal legendą, kad nenustatytos asmenų grupės organizavo nesankcionuotus neramumus prie elektrinės, vėliau įsiveržė į objektą sukeldami riaušes. Riaušininkai padėjo sprogmenis prie kritinės infrastruktūros, paėmė įkaitus, o kitoje objekto dalyje – kuro ūkyje – sukėlė gaisrą. 

Apie įvykį nedelsiant informuotos visos atsakingos institucijos: bendroji pagalba (112), NKVC Situacijų valdymo centras ir AB „Ignitis gamyba“ darbuotojai. Pratybų metu veikė ekstremalios situacijos valdymo štabas, sudarytas iš visų dalyvaujančių institucijų atstovų. Taip pat buvo aktyvuoti AB „Ignitis gamyba“ ESOC ir Elektrėnų savivaldybės ekstremalių situacijų valdymo centrai. 

Visos atsakingos institucijos koordinavo veiksmus, siekdamos likviduoti ekstremalią situaciją elektrinėje, įskaitant riaušių malšinimą, sprogmenų neutralizavimą, gaisro gesinimą, įkaitų išlaisvinimą, elektrinės veiklos užtikrinimą, evakuaciją, teritorijos apsaugą ir gamybos atstatymą. 

Atkreiptinas dėmesys, kad šios pratybose, neutralizuojant gaisro padarinius, buvo panaudotas AB „Lietuvos geležinkeliai“ specialus gaisrinis traukinys, skirtas didelių gaisro židinių gesinimui. 

Didžiausios pratybos Elektrėnų komplekse  

Iki šiol tai didžiausios „Ignitis gamyba“ Elektrėnų komplekse organizuotos funkcinės pratybos. Anot bendrovės verslo saugos skyriaus vadovo Tomo Alekna, tik bendrų pastangų dėka užtikrinamas tokių strateginių objektų saugumas. 

„Džiaugiamės partnerių aktyviu dalyvavimu pratybose ir vertingais pasiūlymais dėl elektrinės apsaugos tobulinimo. Glaudus bendradarbiavimas leidžia efektyviau valdyti ekstremalias situacijas, užtikrinant tokių objektų saugumą. Todėl ir toliau tai tęsime: organizuosime mokymus, pratybas, dalinsimės gerąja praktika“, – teigia Tomas Alekna, AB „Ignitis gamyba“ Verslo saugos skyriaus vadovas. 

Apie AB „Ignitis gamyba“   

AB „Ignitis gamyba“ saugomuose strateginiuose objektuose, kuriuose vykdoma elektros ir šilumos energijos gamyba bei teikiamos energijos rezervų palaikymo paslaugos, yra tiesiogiai susijusios su šalies energetiniu bei nacionaliniu saugumu. Todėl patikimas šių objektų efektyvus saugumo užtikrinimas yra gyvybiškai svarbūs ne tik valstybės energetiniam stabilumui, bet ir žmonių gyvybei bei sveikatai. 

Nuotraukos: Virginijus Čiegis, Viešojo saugumo tarnyba prie Vidaus reikalų ministerijos.