Pradžia
en ru

Naujienos

„Ignitis gamyba“ 2022-ais metais teiks izoliuoto darbo ir tretinio rezervo paslaugas

Naujienos

„Ignitis gamyba“ su Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatoriumi  „Litgrid“ pasirašė sutartis dėl izoliuoto elektros energetikos sistemos darbo ir tretinio aktyviosios galios rezervo paslaugų teikimo.

Užtikrinant patikimą, kokybišką ir nepertraukiamą elektros energijos tiekimą avarijų ir kitų sutrikimų atvejais, Lietuvos elektros energetikos sistemoje būtini elektros energijos gamybos šaltiniai, kurie avarijų atvejais galėtų įsijungti ir gaminti elektros energiją.

Su „Litgrid“ pasirašytos sutartys garantuos, kad sutrikimų, avarijų ir izoliuoto darbo atvejais Elektrėnų komplekso blokai bus prieinami ir techniškai pasirengę patiekti trūkstamą elektros energijos kiekį Lietuvos vartotojams bei užtikrinti sistemos patikimumą bei elektros kokybę. „Ignitis gamybos“ teikiamos paslaugos taip pat garantuos Lietuvai ir didesnį energetinį saugumą bei mažesnę priklausomybę nuo kaimyninių elektros energetikos sistemų.

„Pasirašytos sutartys – tai mūsų nuoseklaus darbo efektyvinti veiklą įvertinimas. Tai taip pat įrodymas, kad mūsų turtas yra patikimai prižiūrimas, o senieji Elektrėnų blokai ir šiandien sėkmingai konkuruodami rinkoje gali užtikrinti tokias svarbias šalies energetinio saugumo paslaugas”, – po sutarčių pasirašymo sakė „Ignitis gamybos“ vadovas Rimgaudas Kalvaitis.

Pagal sudarytas sutartis, jei sutriktų jungčių darbas arba dėl avarijos atsijungtų didieji generacijos šaltiniai, bus naudojamas tretinis aktyviosios galios rezervas, kurį 2022 metais 519 MW galia užtikrins Elektrėnų komplekso 7-ojo ir 8-ojo blokų generatorių galios. Situacijos, jei dėl nenumatytų priežasčių Lietuvos elektros energetikos sistema turėtų dirbti izoliuotu avariniu režimu atveju, patikimą bei kokybišką izoliuoto darbo režimą 372 MW galios apimtimi užtikrinti padės kombinuoto ciklo ir 8-asis blokai.

Bendrovės valdomų elektrinių bendra veikiančių elektros gamybos įrenginių galia – 2055,8 MW, iš kurių: Elektrėnų komplekso – 1055 MW, Kruonio hidroakumuliacinės elektrinės – 900 MW ir Kauno hidroelektrinės – 100,8 MW.

Apie „Ignitis gamybą“

„Ignitis gamyba“ valdo ir vysto didžiausius elektros energijos gamybos pajėgumus Lietuvoje – Kruonio hidroakumuliacinę elektrinę, kombinuoto ciklo bloką bei rezervinę elektrinę Elektrėnų komplekse, Kauno hidroelektrinę ir Vilniaus trečiąją termofikacinę elektrinę. Bendrovė, teikdama sistemines paslaugas, padeda užtikrinti Lietuvos ir viso Baltijos ir Šiaurės šalių regiono energetikos sistemų saugumą ir patikimumą bei prisideda prie istorinio energetikos pokyčio – trijų Baltijos valstybių sinchronizacijos su kontinentinės Europos elektros tinklų sistema 2025 metais.