Pradžia
en ru

Naujienos

„Ignitis gamyba“ 4-oje Lietuvos verslo lyderių reitingo vietoje

Naujienos

„Verslo žinių“ penktą kartą skelbiamame reitinge „Lietuvos verslo lyderiai 500“ „Ignitis gamyba“ pakilo per dvi pozicijas ir iš 6-os vietos šiemet pakilo į 4-ąją.  

Reitingas „Lietuvos verslo lyderiai 500“ išskirtinis tuo, kad atsižvelgia ne tik į įmonių pajamų ir pelno augimą, bet ir į kitas verslo lyderiams būdingas savybes: veiklos efektyvumą, darbuotojams sukuriamą naudą, skaidrumą ir indėlį į verslo bendruomenės ugdymą bei komunikaciją apie savo patirtį. 

Šiais metais Lietuvos verslo lyderių reitinge „Ignitis gamyba“ aplenkė tokias verslo milžines kaip „Orlen Lietuva“, TELE2, „LIDL Lietuva“ ar SEB bankas, į priekį praleisdama tik Valstybinių miškų urėdiją, „Thermo Fisher Scientific Baltics“ ir „Bitė Lietuva“. 

Anot įmonės vadovo Rimgaudo Kalvaičio, toks aukštas rezultatas parodo, kad mūsų įmonė sėkmingai prognozavo rinkos tendencijas, tinkamai į jas reagavo ir nuolat didino veiklos efektyvumą. „Ignitis gamyba“ taip pat  sugebėjo prisitaikyti prie pandemijos iššūkių, šioje neeilinėje situacijoje kuriant darbuotojams kuo saugesnes ir palankesnes darbo sąlygas, ir kartu išlaikė Grupės socialinės atsakomybės ir skaidrumo principus. 

„Džiugu vadovauti įmonei ir jos atsidavusiai komandai, kurios darbo rezultatas puikiai atsispindi šio reitingo lentelėje. Be abejo, tokią aukštą poziciją pasiekti mums padėjo ir Grupėje taikoma personalo valdymo praktika, Grupė jau antrus metus iš eilės gauna „TOP Employer“ sertifikatą, bei tvarumo principai. Atstovavimas  Grupei šių metų reitingo dešimtuke,  tik dar kartą parodo, kad esame labai svarbi Grupės dalis, o dirbdami kartu mes galime pasiekti pačių geriausių rezultatų“, – tokiu  įmonės įvertinimu džiaugėsi vadovas Rimgaudas Kalvaitis. 

Svarbu paminėti ir tai, kad reitingas sudaromas vertinant 2021 m. rezultatus (prieš nevaldomo kainų šuolio piką, kuris buvo pasiektas 2022 m. viduryje), o įmonės pajamos tėra vienas iš 8-ių vertinimo kriterijų išvardintų žemiau: 

  1. pajamos 2021 m.;
  2. pelnas prieš apmokestinimą 2021 m.;
  3. pelningumas 2021 m.;
  4. pajamų augimas 2021 m., lyginant su 2020 m.;
  5. pelno prieš apmokestinimą augimas 2021 m., lyginant su 2020 m.;
  6. pelnas, tekęs vienam darbuotojui 2021 m. (pelnas prieš apmokestinimą, padalintas iš vidutinio darbuotojų skaičiaus);
  7. įmonėje mokėto vidutinio darbo užmokesčio santykis su vidutiniu užmokesčiu ta pačia veikla užsiimančiose įmonėse;
  8. 2022 m. sutrauktas „Verslo žinių“ skaitytojų dėmesys, įvertinus teigiamą ar neigiamą kontekstą.

Pagal kiekvieną iš 8 rodiklių buvo apskaičiuoti įmonių vertinimai (nuo 0 iki 1), atitinkantys šio rodiklio statistinio pasiskirstymo modelį. 

Galutinis įmonės reitingo įvertinimas gautas sudėjus visų 8 kriterijų įvertinimus. 

Įmonė, gavusi didžiausią visų 8 įvertinimų sumą, skelbiama lydere. 

Nuoroda į šaltinį LVL 500 reitingas: verslo lyderius augino ir rinka, ir investicijos, ir išmintingi sprendimai - Verslo žinios (vz.lt)