Pradžia
en ru

Naujienos

„Lietuvos energija“ tampa „Ignitis grupe“

Naujienos

Užsienyje besiplečianti energetikos įmonių grupė „Lietuvos energija“ keičia pavadinimą bei prekės ženklą ir nuo šiol tampa tarptautine energetikos bendrove „Ignitis grupė“. Pavadinimus keičia ir kitos grupei priklausančios pagrindinės įmonės.

Šį pokytį lėmė trys pagrindinės priežastys. Pirmoji yra siekis efektyviau naudoti lėšas ir konsoliduoti daugiau negu 14 grupėje valdomų prekės ženklų ir pavadinimų į vieną lengvai Lietuvoje ir užsienyje suprantamą prekės ženklą. Antroji priežastis yra patogumas klientams – jiems nebereikės kreiptis į skirtingas bendroves, o visas svarbiausias energetikos paslaugas teiksime iš vienų – „Ignitis“ – rankų.

Trečioji priežastis – siekis sulaužyti monopolinį įvaizdį ir sėkmingai konkuruoti rinkoje.

„Vienas iš istorinių energetikos pokyčių yra išsivadavimas iš monopolių, daugiau galios ir pasirinkimo suteikiant vartotojams. Kaip kažkada išnyko „Lietuvos kuro“ arba „Lietuvos telekomo“ monopoliai, taip ir „Lietuvos energijos“ monopolis neturi ateities. Mes jau neatpažįstamai pasikeitėme, konkuruojame tarptautinėse rinkose, esame pasiruošę rimtai konkuruoti Lietuvoje, todėl turime išsivaduoti iš postsovietinio valstybinio monopolinio įvaizdžio“, – sako D. Maikštėnas.

Nuo rugsėjo 6 dienos „Lietuvos energija“ tapo „Ignitis grupe“, „Lietuvos energijos tiekimas“ tapo „Ignitis“, „Lietuvos energijos gamybos“ pavadinimas pakeistas į „Ignitis gamyba“, o „Lietuvos energija renewables“ – į „Ignitis renewables“. Tarptautinėse rinkose grupė taip pat veiks „Ignitis“ prekės ženklu. Tuo metu „Energijos skirstymo operatoriaus“ pavadinimas nesikeis.

Svarbu pažymėti, kad „Lietuvos energijos tiekimo“ klientams sąskaitas nuo šiol išrašys „Ignitis“, šią bendrovę reikės pasirinkti ir kaip įmokų surinkėją, mokant už elektros energiją ar gamtines dujas. Tačiau klientams pasirašyti naujų sutarčių ar atlikti kitų veiksmų nereikia – visos sutartys automatiškai pratęsiamos su bendrove „Ignitis“.

Apie „Ignitis grupę“

„Ignitis grupė“ – tai tarptautinė energetikos bendrovė, viena didžiausių energetikos įmonių grupių Baltijos šalyse, kurios misija yra kurti energetiškai sumanų pasaulį. Grupės įmonės gamina energiją, valdo strateginius energijos gamybos pajėgumus, skirsto energiją, tiekia ir teikia visas sumanios energetikos paslaugas.

Didelį dėmesį „Ignitis grupė“ skiria žaliosios energetikos plėtrai ir siekia tapti pagrindiniu naujosios energetikos kompetencijų centru regione bei paskirstytosios energetikos sprendimų lyderiu tiek Baltijos jūros, tiek kituose regionuose.

Grupės įmonės veikia Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje, Lenkijoje, Suomijoje, o jos investicijos į inovacijų projektus siekia ir Jungtinę Karalystę, Norvegiją, Prancūziją.

Savo veikloje „Ignitis grupė“ derina inovacijas ir ilgametę patirtį, atvirumą pasauliui ir energetinės nepriklausomybės užtikrinimą.

Visos „Ignitis grupės“ akcijos priklauso Lietuvos valstybei.