Pradžia
en ru

Naujienos

„Lietuvos energijos gamyba“ išbando senuosius Elektrėnų komplekso blokus – bus garso

Naujienos

Šią savaitę bendrovė „Lietuvos energijos gamyba“ atliks Elektrėnų komplekse veikiančių rezervinių gamybos blokų bandymus. Arčiau elektrinės gyvenantys ar laisvalaikį leidžiantys elektrėniškiai šių bandymų metu ne tik pamatys iš vieno iš didžiųjų kaminų besiveržiančius dūmus, bet gali išgirsti ir stiproką išleidžiamo garo sukeliamą garsą.

Planuojama, kad bandymams pirmiausiai bus įjungtas septintasis rezervinės elektrinės blokas, po poros dienų bus išbandytas ir aštuntasis.

Elektrėnų ir aplinkinių gyvenviečių, esančių netoli elektrinės, teritorijose stipresnis nei įprasta garsas gali pasigirsti šį trečiadienį (kovo 13 d.) ir penktadienį (kovo 15 d.) vakare, tarp 21 ir 22 valandos.

Tokį garsą sukelia senųjų – septintojo ir aštuntojo blokų energetinių garo katilų apsaugos vožtuvai. Šie vožtuvai yra kritiškai svarbi katilo (bloko) technologinė apsauga, apsauganti įrenginius nuo avarijų. Jų veikimas ir bus išbandomas prieš išjungiant blokus. Tokie bandymai atliekami periodiškai.

Ilgiau Elektrėnuose gyvenantys ir pamenantys tuos laikus, kai senieji elektrinės blokai veikė žymiai dažniau, prie tokio retkarčiais pasigirstančio garso buvo įpratę. Matyt, jie dar nepamiršo, kad tai – natūrali gamybinio proceso dalis.

Šiemet senieji Elektrėnų komplekso blokai (B-7 ir B-8) yra konservuoti, tačiau bus parengti darbui ir, Baltijos šalių perdavimo sistemų operatoriams sutarus dėl bandymų datos, kartu su kombinuoto ciklo bloku atliks labai svarbų vaidmenį vykdant izoliuoto tinklo bandymą.