Pradžia
en ru

Naujienos

Pamario savivaldybių atstovai lankėsi Kauno A. Brazausko hidroelektrinėje

2018 m. vasario 23 d.

Netylant nuogąstavimams dėl esą galimos Kauno Algirdo Brazausko hidroelektrinės (Kauno HE) įtakos potvyniams vakarų Lietuvoje, vasario 23 d. „Lietuvos energijos gamyba“ (LEG) inicijavo susitikimą su Šilutės ir Jurbarko savivaldybių atstovais. Pagrindinis susitikimo tikslas – supažindinti svečius su LEG valdomų hidroelektrinių veikla ir tiesiogiai atsakyti į aktualius klausimus, kasmet iškylančius apsemiamų teritorijų gyventojams.

Kauno HE vykusio susitikimo metu LEG gamybos direktorius Darius Kucinas svečiams pristatė aplinkosaugininkų patvirtintas Kauno HE tvenkinio (Kauno marių) taisykles, žemutinio bjefo vandens lygį reglamentuojančius dokumentus bei hidroelektrinės veikimo principus. Atsakydami į būgštavimus dėl elektrinės daromos įtakos apsemiamoms vakarų Lietuvos teritorijoms, LEG atstovai pabrėžė, jog galimi vandens lygio svyravimai yra griežtai apibrėžti teisės aktuose, todėl elektrinė negali daryti tokio reikšmingo poveikio vandens kiekiui Nemune už Kauno.

Susipažinę su svarbiausia informacija apie hidroelektrinės veiklą, savivaldybių atstovai išsamiai ją apžiūrėjo per ekskursiją. Čia vėl kilo viešoje erdvėje girdėta mintis, esą didelę įtaką potvyniams pamaryje daro atidaromos Kauno HE pralaidos. Mitas, kad ir šiemet tai bent iš dalies lėmė didelį potvynį, buvo paneigtas informavus, kad pralaidos paskutinį kartą buvo pakeltos 2013 m. pavasarį.

Susitikimo dalyviai pasidalino savo kontaktais, sutardami bendradarbiauti ir dalintis aktualia informacija apie potvynių tikimybes bei elektrinės veiklą.