Pradžia
en ru

Naujienos

Patvirtinti AB “Lietuvos energija” kreditų reitingai

Vilnius, birželio 11 d. Tarptautinė reitingų agentūra Standard & Poor’s paskelbė , kad patvirtino BB+ ilgo laikotarpio kreditų reitingą bei B trumpo laikotarpio kreditų reitingą reorganizuotai AB “Lietuvos energija”. Standard & Poor’s taip pat peržiūrėjo bendrovės reitingų perspektyvą ir pakeitė ją iš neigiamos į stabilią (pastovią). Tam daugiausia įtakos turėjo sėkmingai užbaigtas bendrovės reorganizavimas.

Standard & Poor’s pažymėjo, kad elektrinių bei skirstomųjų tinklų atskyrimas nuo bendrovės bei jos susikoncentravimas ties viena veikla - elektros energijos perdavimu taip pat turėjo lemiamos įtakos reitingų perspektyvos pagerinimui.

“Agentūrai patvirtinus kreditų reitingus elektros perdavimo tinklo operatorei AB "Lietuvos energija” ir pakeitus požiūrį į bendrovės perspektyvą iš neigiamo į teigiamą, galėsime sumažinti savo skolinimosi kaštus, nes išaugs finansinių institucijų pasitikėjimas bendrove. Tai geras ženklas, kad įmonė yra finansiškai pajėgi grąžinti kreditus ir ateityje dirbs stabiliai”, - teigia AB “Lietuvos energija” finansų direktorius p. Rimantas Šukys.

Atstovė ryšiams su visuomene Aurelija Trakšelienė