Pradžia
en ru

Naujienos

Šiemet bus eksportuota dar daugiau elektros nei pernai

Vilnius, gruodžio 10 d.  Per vienuolika šių metų mėnesių AB “Lietuvos energija” eksportavo 6,6 mlrd. kWh elektros. 2002 m. per tą patį laikotarpį užsieniui buvo parduota 5,7 mlrd. kWh. Per sausio-lapkričio mėnesius 3,4 mlrd. kWh elektros patiekta į Baltarusiją, 2,2 mlrd. kWh – į Rusiją, 542,9 mln. kWh – į Latviją, 441,1 mln. kWh – į Lenkiją ir 50 mln. kWh - į Estiją.
 
Lapkritį AB “Lietuvos energija” eksportavo 810,1 mln. kWh elektros. Pernai per atitinkamą laikotarpį - 788 mln. kWh elektros. Praėjusį mėnesį 490,8 mln. kWh buvo patiekta į Baltarusiją, iš jų 20 mln. kWh piko valandų elektros, pagaminamos Kruonio hidroakumuliacinėje elektrinėje, 246,2 mln. kWh – į Rusiją, 46,2 mln. kWh – į Lenkiją, 24,5 mln. KWh – į Latviją  ir 2,4 mln. kWh elektros energijos patiekta į Estiją.
 
“Jau pernai užsieniui pardavėme rekordinį 6,8 mlrd. kWh elektros kiekį, tačiau šiemet jis bus dar didesnis. Planuojame, kad šiais metais viršysime 7 mlrd. kWh”, - teigia AB “Lietuvos energija” generalinis direktorius Rymantas Juozaitis. Pasak įmonės vadovo, nenutrūkstamą ir sėkmingą elektros energijos realizavimą užsienyje užtikrina sudarytos ilgalaikės bendradarbiavimo sutartys su Rusijos įmone “Inter RAO JES”, Estijos bendrove “Narva Elektrivork” bei Latvijos - “Latvenergo”, visi eksporto partneriai atsiskaito laiku, nepažeisdami mokėjimo terminų.
 
Gruodį užsieniui numatoma patiekti iki 978,5 mln. kWh elektros. 2002 metų gruodžio mėnesį buvo eksportuota 1,1 mlrd. kWh. Paskutinįjį metų mėnesį 610 mln. kWh planuojama eksportuoti į Baltarusiją, iš jų 20 mln. kWh piko valandų elektros, 264 mln. kWh - į Rusiją, 52 mln. kWh -  į Lenkiją, 48 mln. kWh – į Latviją ir 4,5 mln. kWh numatoma patiekti į Estiją.
 
“Stabilus elektros energijos eksportas naudingas visai sistemai – užtikrinamas veiksmingas jos darbas, Ignalinos atominei elektrinei - visos jos pagaminamos elektros pardavimas, išnaudojamos visos šalies elektros energijos gamybos galimybės”, - sako Rymantas Juozaitis.
 
Atstovė ryšiams su visuomene Aurelija Trakšelienė