Pradžia
en ru

Naujienos

Gaminančių vartotojų gretos plečiasi: sėkmingai išparduota pirmoji 4 MW „Ignitis gamyba“ nutolusi saulės elektrinė Obeniuose

Naujienos
  • Net 23 % visų gaminančių vartotojų yra nutolę vartotojai
  • Planuojama Obenių saulės parko plėtra išplečiant galią mažiausiai 2 MW
  • 2019 m. pradėjęs veikti Obenių saulės parkas buvo pirmasis tokio tipo parkas Lietuvoje
  • 2020 m. išplėtus galią iki 4 MW parkas tapo didžiausiu tokio tipo parku Lietuvoje

Nuo 2020 metų rugsėjo, kai saulės parko pajėgumai nuo 1 MW buvo išplėsti iki 4 MW, galimybe įsigyti nutolusios elektrinės dalį ir patiems gamintis žaliąją energiją pasinaudojo daugiau nei 1000 vartotojų. Šią savaitę pasirašyta sutartis su klientu, kuris nupirko paskutinę šalia Elektrėnų įkurto saulės parko dalį.

Anot „Ignitis gamyba“ generalinio direktoriaus Rimgaudo Kalvaičio, tai iš tiesų nuostabus rezultatas rodantis, kad mūsų pasiūlyta naujovė vartotojams pasirodė įdomi.

„Vartotojų pasirinkimas įsigyti būtent „Ignitis gamyba“ saulės elektrinės dalį mums yra svarbus įvertinimas, reiškiantis, kad  ilgus metus kurti tarpusavio santykiai, užtikrinamas įmonės stabilumas ir finansinis tvarumas davė rezultatų – klientai pasitiki mumis ir, manau, tai buvo vienas iš pagrindinių veiksnių renkantis jėgainę. Dėkoju visiems, kurie pasitikėjo mumis ir žaliosios energijos daugiametei gamybai pasirinko mūsų pastatytą ir prižiūrimą saulės parką. Savo ruožtu galiu drąsiai teigti, kad mūsų patirtis dešimtmečiais užtikrinant šaliai elektros energijos gamybos ir jos sistemos patikimumo paslaugas, tikrai leis patikimai užtikrinti ir sklandų saulės elektrinės darbą“ – po paskutinės sutarties pasirašymo sakė „Ignitis gamybos“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Tikėtina, kad tai nebus paskutinis saulės parko Obeniuose plėtros etapas. Sėkmingai įgyvendintas projektas rodo augantį nutolusių saulės elektrinių poreikį. Dauguma klientų po kurio laiko įsigijo papildomai galios, o saulės parkai padarė didelį proveržį rinkoje – net 23 procentai tarp visų gaminančių vartotojų yra nutolę vartotojai. Tai paskatino įmonę jau dabar svarstyti galimybę šalia Elektrėnų įkurto saulės parko galią išplėsti dar mažiausiai 2 MW.

Obenių saulės parkas – pirmasis Lietuvoje įgyvendintas geografiškai nutolusių saulės elektrinių projektas, veikiantis nacionaliniu mastu

2020 metų rugsėjį sutvarkytame 5,5 ha plote, kuriame seniau buvo sandėliuojamos  gamybos metu susidariusios nekenksmingos atliekos, buvo įrengta pirmoji Lietuvoje nacionaliniu mastu veikianti, geografiškai nutolusi, saulės elektrinė. Jėgainės įrengimui panaudoti aukštos kokybės įrenginiai užtikrina projekto efektyvumą vartotojams, jo ilgaamžiškumą ir patikimai tarnaus ne trumpiau nei 25 metus.

Skaičiuojama, kad 4 MW saulės elektrinių parkas per visą gyvavimo laikotarpį sugeneruos iki 100 GWh elektros energijos, kuria jau šiandien naudojasi beveik 2300 šalies gyventojų, panašiai tiek žmonių šiuo metu gyvena Akmenės mieste. Be to, saulės parko dėka šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų emisijos sumažės 74 tūkst. tonų.

Bendrovės įrengta saulės elektrinė Obeniuose šiandien yra didžiausios galios elektrinė, kuri buvo realizuota per „Ignitis saulės parkų“ platformą. Ši platforma suteikia galimybę kiekvienai įmonei ar šalies gyventojui, nepriklausomai nuo to ar jie įsikūrę nuosavame name, ar bute, įsigyti dalį saulės elektrinės iš saulės parkų ir tapti nutolusiu gaminančiu vartotoju.