Pradžia
en ru

Naujienos

„Ignitis gamyba“, „Ignitis grupė“, ESO ir „Ignitis“ su Energetikos ministerija pasirašė energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą

Naujienos

Pirmaujanti energetikos bendrovė Baltijos šalyse „Ignitis grupė“ ir jos dukterinės bendrovės „Ignitis gamyba“, „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) ir „Ignitis“ su Energetikos ministerija pasirašė penkiašalį energijos vartotojų švietimo ir konsultavimo susitarimą. Juo „Ignitis“, ESO ir „Ignitis gamyba“ įsipareigoja šviesti ir konsultuoti vartotojus energijos vartojimo efektyvumo didinimo klausimais taip padedant vartotojams mažinti energijos vartojimo kaštus bei didinant energijos vartojimo efektyvumą.

„Skatinti vartotojų sąmoningumą yra svarbu, nes skaičiuojama, kad pakeitus įprastus energijos vartojimo įpročius galima sutaupyti iki 10 proc. energijos. Taupiau bei  atsakingiau vartodami energiją kasdieniniame gyvenime ir darbe  prisidėsime prie klimato kaitos mažinimo ir efektyvesnio asmeninių finansų valdymo“, – sako „Ignitis grupės“ darnaus vystymosi vadovas Valentas Neviera. Susitarime numatytos tokios priemonės, kaip informacijos skelbimas įmonių interneto svetainėse, žiniasklaidoje, konsultacijos atvykus pas vartotoją, palyginamosios analizės teikimas. „Ignitis grupės“ įmonės taip pat galės inicijuoti ir kitas priemones.

Susitarimai su energetikos įmonėmis yra viena iš Energijos vartojimo efektyvumo didinimo įstatyme numatytų priemonių. Įgyvendinusi visas įstatyme numatytas priemones, per artimiausius dešimt metų Lietuva iš viso planuoja sutaupyti ne mažiau kaip 27,28 TWh galutinės energijos.