Pradžia
en ru

Naujienos

Ruošiantis sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais, bus atliekamas jau antro Kruonio HAE agregato kapitalinis remontas

Naujienos

„Ignitis gamyba“ pasirašė sutartį dėl Kruonio HAE agregato kapitalinio remonto. Viešąjį konkursą laimėjusi UAB „Elektrėnų energetikos remontas“ (EER) už beveik 3,5 mln. eurų atliks darbus, kurie leis dar 15 metų pratęsti agregato tarnavimo laiką. Darbus planuojama baigti iki 2022 metų pabaigos.

„Atliktas agregato kapitalinis remontas ne tik užtikrins patikimą elektros energijos gamybą bei sisteminių paslaugų teikimą, bet bus ir nuosekliai vykdomo plano pasiruošti sinchronizacijai su kontinentinės Europos tinklais (KET) tąsa. Mūsų tikslas yra iki 2025 metų, tai yra iki sinchronizacijos su KET, atlikti visų 4-ių Kruonio HAE agregatų kapitalinius remontus, kurie leis bent 15-ai metų pratęsti jų tarnavimo laiką. Priminsiu, kad pirmą agregatą kapitaliai suremontavome dar 2018 metais ir tai buvo labai rimtas iššūkis įmonei, kadangi tokios apimties remonto darbai buvo atliekami pirmą kartą. Tikimės, kad tąkart įgyta patirtis leis mums visus galimus iššūkius remontuojant antrą agregatą įveikti sklandžiai ir greitai“, – sakė AB „Ignitis gamyba“ generalinis direktorius Rimgaudas Kalvaitis.

Kapitalinis agregato remontas bus vykdomas dviem etapais. Pirmu etapu bus įsigyjamos detalės, o antru etapu, kuris turėtų prasidėti 2022 metų rudenį, atliekami remonto darbai. Po atliktų remonto darbų bus ne tik pratęstas jo tarnavimo laikas, bet ir padidintas agregato veikimo efektyvumas, jis veiks ekonomiškiau, bus patiriama mažiau sąnaudų.

Anot EER vadovo Arūno Juozaičio, tokio nepaprasto agregato remontas yra rimtas išbandymas net ir labai patyrusiai ir kvalifikuotai įmonės komandai.

„Pasirašyta sutartis mūsų įmonei ne tik garbė, bet ir didelė atsakomybė, juk atliksime visai Lietuvos energetikos sistemai svarbaus objekto, vieno iš 4 pagrindinių jo elementų, kapitalinį remontą. Taip pat, tai nemenkas iššūkis, jau vien ką reiškia iškelti ir milimetrų tikslumu atgal pastatyti net 600 tonų sveriantį rotorių. Tačiau esu įsitikinęs, kad mūsų įgyta patirtis remontuojant pirmąjį agregatą leis visus darbus atlikti sklandžiai, kokybiškai ir laiku“, – po sutarties pasirašymo sakė A. Juozaitis.

Apie Kruonio HAE

Vienintelė tokio tipo elektrinė Baltijos šalyse Kruonio HAE atlieka svarbų vaidmenį energetinėje sistemoje. Elektrinė balansuoja elektros gamybą ir suvartojimą, užtikrina avarinį Lietuvos elektros energetikos sistemos rezervą, lygina sistemos apkrovos netolygumus, reguliuoja įtampą ir dažnį, gali per kelias minutes pasileisti po sisteminės avarijos (vadinamojo „black out“).
 
2021 m. du iš keturių Kruonio HAE agregatų teikia avarinio balansavimo rezervo paslaugą perdavimo sistemos operatoriui (390 MW galia). Likusiais dviem agregatais „Ignitis gamyba“ elektros energiją gamina pagal rinkos poreikį – pasiūlymai gaminti teikiami biržoje. Bendra maksimali visų 4 Kruonio HAE agregatų galia siekia 900 MW.